Akademie šití - rok plný učení a tvoření, které oživí váš každodenní život!

Pro švadlenky samouky. Naučíte se více než základy šití. Pochopíte jednoduché šicí návyky a postupy, díky kterým bude vaše šití vypadat vždy skvěle.

Akademie šití je roční vzdělávací program navržen tak, aby vás provedl uměním šití prostřednictvím komplexních online kurzů. Které budete moci využít na praktické projekty, jež najdou uplatnění ve vaší každodenní rutině - od doplňků do kabelky až po dekorace do domácnosti.

Během roku se naučíte různé šicí techniky, které budete moci využít na praktické projekty, které najdou uplatnění ve vašem každodenním životě - od doplňků do kabelky až po dekorace a doplňky do domácnosti.

Potřebujete pevné základy, na kterých můžete stavět. Jinak to stále nebude ono, vašemu šití bude pořád něco scházet a vy ani nebudete tušit co.

Víte, co je na tom všem nejlepší? Teď, když už znáte tento klíčový prvek, můžete se připravit na to, že vaše šicí dovednosti zažijí doslova kvantový skok. Protože když tohle pochopíte, přestanete se topit v moři nejasných instrukcí a začnete plout po klidné hladině plné jistoty a radosti ze šití.

Představte si ten pocit, kdy sednete k šicímu stroji a po čase šití držíte v rukou přeně ten výrobek, který jste chtěla ušít a máte ohromnou radost, protože vypadá skvěle a vy jste na sebe pyšná.

 • Umíte si připravit látky před šitím tak, aby po vyprání výrobek vypadal stále skvěle.
 • Víte, jaké materiály a pomůcky budete na šití potřebovat.
 • Víte, jak postupovat při plánování vlastního projektu.
 • Víte, jak nakreslit střih.
 • Jste si jistá, jak postupovat krok za krokem.
 • Znáte základní šicí postupy, díky kterým bude váš výrobek vypadat jako od profíka.
 • Strukturu a spolehlivý zdroj informací
  Kurz poskytuje systematický přehled šicích technik od základů až po pokročilé dovednosti. Ušetří vám čas a zmatek při hledání informací na internetu.
 • Praktické dovednosti:
  Žádná teorie, pouze praxe. Získáte potřebné dovednosti a techniky k úspěšnému šití vlastních projektů.
 • Zvýšení sebejistoty
  Kurz vám pomůže získat sebevědomí ve vašich šicích schopnostech. Budete se cítit jistěji při tvorbě vlastních projektů.
 • Individuální přístup
  Jsem tu pro vás, já a můj tým podporovatelů, abychom vám poskytli individuální podporu a odpověděli na vaše otázky a potřeby.
 • Flexibilita
  Studujte a šijte z pohodlí vašeho domova a přizpůsobte si lekce svému vlastnímu dennímu rozvrhu. Lekce jsou k dispozici v členské sekci a můžete je kdykoliv studovat vlastním tempem.
 • Trvalý přístup
  Otevřené lekce jsou vám k dispozici napořád, vždy s aktualizovanou verzí.
 • A ještě něco navíc
  Máte možnost využít podporu v přípravě materiálů na šití. Pro velký zájem vám balíček na šití připravíme a odešleme k vám domů. Nemusíte se o nic starat.

Desítky nadšených švadlenek, které absolvovaly kurz, potvrdily obrovský rozdíl v šití před a po něm.

Troufla bych si říct, že tento kurz mi změnil život. Nikdy bych nevěřila, že za tak krátkou dobu se dostanu od nákupní tašky až ke kufříku. Tvůj způsob vysvětlování, Tvoje vystupování i laskavost jsou úžasné. Jsme moc moc ráda, že mě nějaká (ne)náhoda přivedla až do Tvé školy.
Lenka, Sviadnov
Před kurzem jsem toho doma moc neušila, ale kurz mě v dobrém slova smyslu „přinutil“ šít, takže při šití jsem si čím dál jistější a také se přestávám bát alespoň trošku improvizovat. 🙂 Je super, že v každém modulu jsme se učili něco nového, a taky, že jsi nám ukázala, jak si naplánovat vlastní projekty a ne dělat jen projekty podle tebe.
Pavlína, Huslenky

Kurzy pro vás vytvořila a zároveň vás krok za krokem provede:

Renata Pekařová

Lektorka šití, online podnikatelka a zakladatelka Online Školy Šití a Šicího klubu. Učím šít na internetu pomocí video návodů a online kurzů.

Od roku 2017 pro vás tvořím online kurzy, které už naučil šít stovky žen. Nezáleží na tom, jak dlouho šijete. Každá z vás najde v kurzech cenné informace, rady a tipy. Onlne kurzy můžete kupovat samostatně nebo ve zvýhodněném celku v Akademii šití.

Online kurzy jsou ušité vám na míru.

AKADEMIE ŠITÍ

Připojte se k nám a prozkoumejte umění šití s AKADEMIE ŠITÍ, kde vás čeká cesta plná tvoření, učení a zdokonalování! Osobně vás provedu rokem plným šití.

Získáte:

 • Specializované online kurzy
  Každý kurz je praktický, šicí, navržen tak, aby vás vybavil dovednostmi potřebnými pro zvládnutí různých aspektů šití – od základů až po pokročilé techniky.
 • Neomezený přístup
  Akademie má roční harmonogram podle kterého pojede a přesto se vám přizpůsobí. Obsah je nahraný v členské sekci. Učte se ve svém vlastním tempu a vracíte se k lekcím, kdykoli potřebujete osvěžit své znalosti nebo si připomenout konkrétní techniku.
 • Osobní konzultace s lektorkou a podpora
  Máte otázku? Potřebujete pomoc s projektem? Jsem tu pro vás, abych vám poskytla individuální podporu a konzultace, které pomohou vašemu šití dosáhnout nových výšin.
 • Komunita nadšených švadlenek
  Přidejte se k naší online komunitě, sdílejte své projekty, získávejte inspiraci a motivaci od ostatních, a to vše v přátelském a podporujícím prostředí skupiny na facebooku.
 • Motivační soutěž
  Výhra je týdenní pobyt v apartmánu na Valašsku pro až 6 osob. Budete moci odpočívat samy nebo si užít čas s rodinou po všech těch šicích projektech.

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost rozvíjet své šicí dovednosti pod laskavým vedením a s podporou celé komunity. AKADEMIE ŠITÍ je vaším průvodcem na cestě za radostným šitím.

Těšíme se na vás v AKADEMII ŠITÍ – kde se váš šicí sen stává skutečností!

ŠITÍ APLIKACE

OBLÍBENÁ technika šití. Vhodná pro úplné začátečníky.

Šití a tvoření Aplikace je jednoduchá technika s kterou uděláte hodně parády. Obdivujete ji a chcete ji také umět?

V tomto kurzu se to za pouhých 11 dnů naučíte! Postupně krok za krokem. 

Cena kurzu je 1030 Kč

Začínáme šít společně 29. 4. 2024

ŠKOLA ŠITÍ + VIP

ZÁKLADNÍ škola šití. Jedinečný online kurz, ve kterém se naučíte více než základy šití v rozšířené VIP verzi.

V 8týdenním kurzu společně ušijeme projekty na kterých se učíte. Šití vás bude bavit, a ani si nevšimnete, že se učíte. Kurz je přínosný pro každou švadlenku, na tom, jak dlouho šijete, nezáleží. BONUSY a výhody VIP členské úrovně.

Cena kurzu je 14 970 Kč

Začínáme šít společně 13. 5. 2024

Hravé šití

STŘEDNÍ škola šití: online kurz pro pokročilé švadlenky.

Volné pokračování základního online kurzu Škola šití – taková střední škola šití.

Kurz je tematicky rozdělený na tři části. Hravé šití patchworku, polštářků a kabelek. 

Cena kurzu je 14 210 Kč

Hrajte si, bavte se a učte se!

Základy šití na overlocku

Naučte se šít na overlocku. Overlock je speciální šicí stroj určený především na obnitkování okrajů látky, na šití pružných materiálů

Cena kurzu je 1998 Kč. 

I vaše šití může vypadat jako od profíka!

Kouzlo vánočního šití + bonus

Vychutnejte si šití speciálních vánočních projektů. Online kurz je plný překvapení! Od malých dorbností pro radost až po velké šicí výzvy s vánoční tématikou.

Cena kurzu je 2969 Kč

Ušijte si kouzelné vánoce a plno dárků pro radinu a blízké.

Látkohrátky

Online kurz zaměřený na  práci s barevnými bavlněnými látkami. Naučte se lépe porozumět bavlněným látkám a jejich kombinování. Zahrnuty jsou také lekce šití s látkovými panely a 5 hodnotných projektů.

Cena kurzu je 2900 Kč

BONUSY:

EBooky - knihy v elektronické formě s postupy šití v podobě fotonávodů, které jsem vytvořila. 

Švadlenčin adventní kalendář - 24 okének plných inspirace.

Šicí "dobrůtky" z kterých nepřiberete. Od 1. 12 do 24. 12 se můžete každý den těšit na jedno překvapení. Získáte tipy na vánoční doplňky, dekorace a dárky.

Cena kurzu je 990 Kč

Vstup do kalendáře je jako jediný omezený do 30 . 9. 2025

 

Akademie šití začala 29. 4. 2024 online kurzem Šití aplikace, do kterého máte přístup ihned po zaplacení. Přístup máte do všech otevřených kurzů, ty, které teprve budeme společně procházet, jsou zatím zavřené. Můžte se k nám přidat a naskočit kdykoliv během roku. 

Cena AKADEMIE ŠITÍ s přístupem napořád je 36167 Kč / 1447 EUR.

Teď koupíte Akademii šití a platbu si můžete rozdělit na tři splátky, získáte bonusy v hodnotě 6210 Kč a ušetříte dnes zaplatíte 19 249 Kč / 770 EUR

Nic neriskujete.

Jsem si jistá kvalitou a hodnotou všech online kurzů. Proto vám nabízím garanci spokojenosti. Pokud nebudete s kurzy spokojeni z jakéhokoli důvodu, vrátím vám celou částku do 14 dnů od startu kurzu. Vaše spokojenost je pro mě důležitá a ráda vám poskytuji tuto záruku.

Proč se zdokonalovat v šití?

 • Získání komplexních dovedností: Kurz vám umožní zdokonalit vaše šicí dovednosti od základů až po pokročilé techniky, což vám otevře dveře k tvorbě široké škály šicích projektů.
 • Individuální podpora: Nebudete šít sama podle toho, co je nahrané v členské sekci. Kuzy půjdu s vámí máte možnost zeptat se na rady či pomoc při jakémkoli problému, což vám poskytne jistotu a důvěru ve vaše schopnosti.
 • Inspirační prostředí: Kurz vám poskytne příležitost spojit se s dalšími nadšenými švadlenkami a sdílet své nápady, úspěchy a inspiraci, což vás může motivovat a povzbudit.
 • Flexibilita a pohodlí: Díky online formátu kurzu si můžete šití užívat z pohodlí domova a přizpůsobit si ho svému časovému rozvrhu a tempu. Nebudete se cítit pod tlakem, že vám něco "uteče".
 • Rozvoj kreativity: Kurz vám pomůže rozvinout vaši kreativitu a fantazii při tvorbě vlastních šicích projektů a objevení vašeho vlastního stylu.
 • Dostupnost komplexních informací: Získáte přístup k bohatému obsahu materiálů, návodů a videí, které vám pomohou lépe porozumět šicím technikám a procesům.
 • Uplatnění nových dovedností: Získané dovednosti a znalosti vám mohou otevřít nové možnosti pro uplatnění ve světě šití, designu nebo dokonce vlastního podnikání.

Často se ptáte:

 • Musím být v konkrétní čas na konkrétním místě? Nemusíte. Obsah online kurzů je nahraný v členské sekci. Studujete svým vlastním tempem v čase a době, která se vám hodí.
 • Jak dlouho mám přístup do členské sekce online kurzu? Do placených online kurzů vám přístup zůstává napořád. Vždy do aktualizované verze.
 • Proč si mám kupovat kurz, když je na internetu tolik video návodů zdarma? I když je na internetu dostupné mnoho videonávodů zdarma, placené kurzy nabízí strukturovaný a systematický přístup ke výuce, který vám umožní získat komplexní znalosti a dovednosti. Kurz poskytuje ověřené informace. Pomůže vám postupovat správným směrem a dosáhnout požadovaných výsledků. Navíc v placených kurzech s hromadným startem získáte podporu, interaktivní prvky a přidanou hodnotu, kterou nenajdete v běžných videonávodech. Investice do placeného kurzu může být proto efektivním způsobem, jak rychleji dosáhnout svých cílů a posunout své dovednosti na vyšší úroveň.
 • Mám jen základní šicí stroj, potřebuji overlock? Na všechny online kurzy, až na online kurz Základy šití na overlocku, vám stačí základní šicí stroj. Ten, který už máte doma. Overlock je určitě užitečný doplněk, ale není nezbytný pro všechny projekty. Začít s tím, co máte, je skvělý způsob, jak se naučit základy a postupně rozvíjet své dovednosti.
 • Facebook, je podmínkou účasti v kurzu? Účet na Facebooku určitě není podmínkou účasti v online kurzech. Nicméně, vytvářím skupiny pro členky kurzů na Facebooku, kde se můžeme společně podporovat a sdílet své šití a dojmy. Tato skupina poskytuje příležitost k dalšímu propojení s ostatními švadlenkami a získání dodatečné podpory a inspirace, pocit, že na šití nejte samy.
 • Co když nebudu stíhat šít? Pokud nebudeš moci z nějakého důvodu šití s kurzy, není to problém. Online kurzy jsou vytvořeny tak, aby ti umožnily studovat materiály ve tvém vlastním tempu a přizpůsobit si je tvým individuálním potřebám a časovým možnostem. Můžeš si vybrat, kdy a jak často se učit, a není žádný tlak na dodržování určitého harmonogramu. Důležité je, abys si užívala proces učení a cítila se pohodlně s tempem, které ti vyhovuje. 

Šiju pro radost ♡

Švadlenky po absolvování online kurzu napsaly:

Jana, Liberec

 • 1
  Jak dlouho asi šiješ?
  Pokud mám počítat občasné šití záclon, závěsů či karnevalových kostýmu pro dítě, tak šiju asi 20 let. Aktivněji se šití věnuji od loňského roku, kdy jsem začala zkoušet patchwork.
 • 2
  Změnil tento kurz něco v tvém šití? Jak ti pomohl?
  Jsem švadlenka - samouk, takže se změnilo opravdu dost. V šití jsem se určitě zdokonalila, poznala jsem spoustu vychytávek, které mně ulehčily práci a také si teď troufnu na složitější věci.
 • 3
  Doporučila by jsi online kurz Škola šití dalším švadlenkám? Proč?
  Určitě! Velkou výhodu vidím ve videonávodech, které mám stále k dispozici. Pokud si s něčím nevím rady, kdykoli se mohu znovu podívat. Paní učitelka je skvělá, vše dokonale vysvětlí a předvede a ještě je ochotná poradit. Nejen, že jsem se zdokonalila v šití, ale také jsem poznala spoustu báječných spolužaček. Bylo úžasné být součástí této skupiny, kde se všichni podporují a chválí. Veliké díky za všechno 😉

Denisa, Plzeň

Začínala jsem pod vedením babičky šít na panenky, ale moc jsem toho nenašila, bavilo mě víc pletení.

Změnilo se to, hrozně mě to chytlo a zjistila jsem, že je to pro mě relax. Sice jsem neprošla ještě všechny moduly, ale pomohl mi tím, že jsem začala trochu víc myslet na sebe a zklidnila jsem se. Teď zkouším nové věci a už vím, že Vánoce budou ve znamení ušitých dárků, které určitě potěší víc než kupované.

Určitě bych doporučila ostatním švadlenkám, protože paní učitelka je skvělá a video návody zvládne každý. Už i mladší dcera dotírá, že by to chtěla zkusit.

Alexandra, Uherský Brod

Jak dlouho asi šiješ? - Začala jsem před dvěma lety, kdy jsem šila asi měsíc. Poté jsem měla stroj jen uložený ve skříni. Znovu jsem začala se školou šití. A teď už šiju čtvrtý měsíc.

Změnil tento kurz něco v tvém šití? Jak ti pomohl? - Nakopnul mě, znovu jsem začala šít. Baví mě šít praktické věci, které potřebuji v běžném životě. No, a musím uznat, ty kabelky ze školy šití jsou prostě úžasné. A baví mě.

Doporučila bys online kurz Škola šití dalším švadlenkám? Proč? - Určitě ano. Člověk pochopí základy a naučí se je dělat profesionálně. Je to ucelený systém a ušetří čas, než kdyby člověk prohledával hodiny YouTube a free videa, a to s nejistým výsledkem. Mám ráda, když se věci povedou "na první dobrou" a s tímto kurzem se zaručeně povedou.

Těším se na naše společné šití, ať už si vyberete kteroukoliv ze tří variant, nebo se rozhodnete zůstat u bezplatných videonávodů. Děkuji, že se mnou šijete, jste moje inspirace k tvoření.

Pokud máte nějaké otázky nebo potřebujete poradit, neváhejte mi napsat na email Renata@renatapekarova.cz. Ráda vám pomohu

Renata