Vítejte v online kurzu :

Hravé šití MINI

Patchwork si našel cestu do srdcí a šicích dílen žen a mužů na celém světě a věřím, že si získá i vás.

Je to přesná technika šití, kdy z látek sešíváme vzory do bloků.

Já sama jsem mu dlouho odolávala asi proto, že jsem megaloman a šití pidi věciček mě moc neuspokojuje. Také jsem se v něm ztrácela a nedával mi smysl, netušila jsem z kterého konce jej uchopit. Zasekla jsem se i na šití patchworku v palcích.

Až jsem odhodila všechny přesvědčení a pusila se do šití patchworku hravě, teprve potom jsem si k němu našla cestu a oblíbila si jej.

Pamatujte, že nic nemusíme, my jen můžeme... nemusíme dodržovat pravidla, můžeme si šít tak, jak nám to dává smysl a jak nás to baví!

Třeba jste na tom podobně a potřebujete se osvobodit od pravidel a počítání tradičních vzorů a jen si užívat kreativní proces šití a tvoření. Nebo jste se s šitím patchworku dodnes nesetkala a chcete začít objevovat tuto techniku hezky od základů.

Kurz jsem rozdělila na lekce

V lekcích vám informace vysvětluji

 • v textech,
 • video postupech
 • a na fotografiích.
 • Pokud je to potřeba, máte k dispozici pracovní listy se seznamem materiálu
 • a šablony k šití. 

Nezapomeňte, že patchwork je kreatevní technika šití a jeden vzor může mít desítky podob. Můžete měnit rozměry dílů, u některých vzorů i místo, jinak kombinovat látky.

Užijte si ten proces. Hrajte si.

V kurzu se dozvíte:

 • Teorii
  Teorii o patchworku co to je a kde se tu vlastně vzal?
 • Přípravu
  K přípravě před šitím, která je všeobecná pro celý kurz, jsem přidala přípravu před šitím parchworku, ve které najdete pomůcky na materiály určené pro tuto techniku.
 • Praxi
  Praktické lekce, ve kterých postupně projdeme patchworkovými základy. V lekcích vás provedu základy šití patchworku a seznámím vás s tradičními i moderními metodami šití patchworku. Budete si spolu se mnou trénovat a šít patchworkové bloky- vzorníky.
 • Projekty z patchworkových bloků
  Ukážu vám, jak s bloky pracovat dále a zašívat je do konkrétních projektů. Každý patchworkový blok se hodí na šití polštářků. Když si postup promyslíme, můžeme patchworkový blok přizpůsobit a ozdobit jím téměř kterýkoliv projekt. Tašku, taštičku, obaly a jiné. Bloky/vzorníky sešívaná do deky se nazývají simpler quilt.

Průběh kurzu:

 • Kurz se vám po vstupu začne otvírat postupně po lekcích. Je to proto, abyste měla dostatek času na zpracování nových informací. 
 • Pokud tempo kurzu nestíháte, nic se neděje. Obsah vám nezmizí a přístup do kurzu vám zůstává. K lekcím se můžete kdykoliv vracet.
 • Dejte patchworku šanci! Pouze procházet lekce, číst texty, prohlížet si obrázky a pouštět videa nestačí. Důležité je šít! Jen tak se tuto techniku a šití můžete naučit, užít si ji a používat jí.
Ať už s šitím patchworku začínáte nebo už máte nějaké zkušenosti, věřím, že vám bude kurz přínosem a že s něj načerpáte plno inspirace pro vlastní tvoření.

Hrajte si a skládejte kousky látek do parádních vzorů.

Seznam lekcí

FACEBOOKOVÁ SKUPINA

Ke kurzu jsem vytvořila podpůrnou skupinu na facebooku. Tady můžete sdílet své malé i velké radosti a vítězství,ale i zklamání a malé prohry s ostatními švadlenkami a se mnou. Můžete se tu ptát a radit.

Pro vstup do skupiny uvádějte svůj email!

Žádosti bez emailu zamítám. Podle emailu rychle ověřím vaše členství v kurzu.