Renata Pekařová

Zakladatelka Online školy šití

Jsem šťastná a spokojená. Mám ráda svou práci. Dává mi svobodu a možnost realizovat se. Miluji látky, zvuk šicího stroje a ten skvělý pocit, když něco nového vzniká pod mými rukami. Mám radost z každé dokončené deky, polštáře, kabelky … no prostě z každého došitého výrobku. Navíc jsem zjistila, že mě dělá šťastnou a velmi spokojenou dělit se o své zkušenosti s ostatními švadlenkami.

Už od útlého dětství si pamatuji, že šití bylo moje vysněné zaměstnání. Netuším, kde jsem k této myšlence přišla. V rodině nikdo nešil. Názor jsem nezměnila ani při výběru školy. Vyučila jsem se jako dámská krejčová. Byly nám vštěpovány základy krejčoviny, přesné a kvalitní práce. Z těchto základů těžím dodnes. 

Šití mě od té doby provází životem. Rozhodla jsem se, že chci pomáhat a ukazovat cestu v šití i ostatním. 

Začala jsem proto organizovat kurzy šití a psát elektronické knihy s postupy šití. Sama se stále učím a zdokonaluji. Dávno to není "jen" o šití. Internet nám dává velkou škálu možností. Díky internetu můžu s šitím přijít do každé šicí dílny nebo šicího koutku.

Dospěla jsem k závěru, že chci učit šití ještě lépe a srozumitelněji. Proto jsem se rozhodla švadlenkám postupy šití natáčet. A tak vznikla online škola šití.